čtvrtek 29. června 2017

Tour De Fleece (TDF) 2017

Určitě znáte Tour De France – cyklistický závod pořádaný od roku 1903, kdy s ním přišely novin L'Auto. Závod trvá 23 dní a obvykle končí na na Avenue des Champs-Élysées v Paříži. Cyklisté mohou během závodu nosit trika různých barev podle určitých významů.

Nějaký blázínek – podrobnosti kdo a kdy se mi nepodařilo zjistit – přišel s tím, že by se dal „jet“ tour de fleece. Drobná recese se zpočátku týkala pouze předení, neboť tam je také možno roztáčet kolo (kolovrátku) a stejně jako v cyklistickém závodě se vytvořily určité etapy. Rovinatá, kopcovitá a horská ale nemusí být o rychlosti jakou předete. Naopak zajímavější je, když etapami rozlišujete například náročnost konkrétního předeného kousku. Sama vím, jak snadno se přede z vlněného česance oproti chuchvalci hedvábí, které klouže a hned z něj máte tlustý smotek. Taky je výrazně jednodušší příst silnější nebo nepravidelnou přízi, než krásnou rovnoměrnou tenkou lace (= krajkovou), alespoň pro nás začátečnice.

Pokud nejste přadlenky, nesmutněte, k Tour De Fleece se můžete přidat třeba s pletením nebo háčkováním. Alespoň já jsem to tak vyzkoušela. No, musím přiznat, že ačkoliv jsem se na Ravelry zaregistrovala do příslušné skupiny do poloviny července jsem tam nevložila jediný příspěvek a ani nezhlédla moc jiných právě proto, že jsem byla na dovolené v Rumunsku, ale všechno plánuji, trochu dodatečně, napravit.

Na dovolenou do Rumunska, které jsem začala z legrace říkat Tour de knit, jsem si vzala hned několik rozdělaných projektů: 

Daybreak od Stephena Westa – dokonce už jeho třetí verzi (i když počítám v vypáráním aktuálně hotové části druhé verze z boucle a opětovného upletení, protože jsem se současným stavem nespokojená), pořádně náročný krajkový mystery KAL od Cassie Rosse nazvaný First Mystery Knit Along in Ravelry by Cassie Rosse (se zkratkou Lace by CR, což mě vždycky zmate, protože i CR vždy připomene Českou republiku místo iniciál autorky) a Organized chaos – kruhový MKAL, do něhož jsem se pustila pro jeho bláznivé jméno a úvodní text slibující geometrii i květinové vzory.
Původně jsem s sebou chtěla vzít ještě na dokončení Doodlera od Stephena Westa, ale jednak je dost velký, a jednak je na něm ještě spousta práce a taky jsem si chtě nechtě musela přiznat, že dovolená (kam jedu kvůli jiným věcem než je pletení) jedu bohužel jenom na deset dní. Tudíž, i kdybych pletla jako šílenec celé noci, tři šátky určitě nezvládnu dokončit. A to ani ty jejich části, které jsou mi v tuto chvíli k dispozici.


Tour de France 2017 bude 104. ročníkem nejslavnějšího cyklistického závodu světa. Primárně se koná ve Francii, ale některými etapami zavítá i do sousedních zemí. Letošní ročník TdF 2017 startuje v sobotu 1. 7. 2017 a končí v neděli 23. 7. 2017.

Poprvé se konal v roce 1903 na podporu novin L’Auto a v současné době je provozovaný Amary Sport Organisation. Závod je samozřejmě součástí kalendáře World Tour a koná každoročně kromě nucené pauzy v době světových válek.

Trasa závodu se každý rok obměňuje, ale tradičními pasážemi jsou horské etapy v Pyrenejích a Alpách a také dojezd na Champs-Élysées v Paříží. Tradicí je také takzvaný Grand Départ, což je start mimo území Francie. Letošní Grand Départ hostí Düsseldorf.

Celkem 3516 kilometrů je rozloženo do následujících etap:
  • 9 rovinatých etap
  • 5 kopcovitých etap
  • 5 horských etap (3 dojezdy na vrcholu)
  • 2 individuální časovky
  • 2 volné dny
Etapy podle jednotlivých červencových dnů:

1 časovka
2 rovinatá
3 rovinatá
4 rovinatá
5 kopcovitá
6 rovinatá
7 rovinatá
8 kopcovitá
9 horská
10 VOLNO
11 rovinatá
12 kopcovitá
13 horská
14 horská
15 rovinatá
16 kopcovitá
17 VOLNO
18 rovinatá
19 horská
20 horská
21 kopcovitá
22 časovka
23 rovinatá

Zdroje:

http://www.letourdefrance.cz/tour-de-france-2017
http://www.letourdefrance.cz/tour-de-france-2017#etapy

Žádné komentáře:

Okomentovat